Stážisté na Centru nanotechnologií

V září ukončili na Centru nanotechnologií dva zahraniční studenti svojí vědeckou stáž.

V laboratoři technologie a struktury nanomateriálů Centra nanotechnologií pracovali na problematikách svých doktorských a diplomových prací. V rámci stáže pracovali na doplnění si znalostí, analýz a technologií materiálů, které jsou unikátní právě na Centru nanotechnologií. Doktorandka  Agnieszka Dubiel (z Fakulty biomedicínského inženýrství/Katedra biomateriálů a inženýrství zdravotnických pomůcek, Slezská Univerzita v Zabrze, Polsko) pracuje na problematice keramických implantátu s využitím nanotechnologií a na Centru nanotechnologií posunula svůj výzkum k využití uhlíkatých nanočástic pro modifikaci keramiky. Student magisterského studia Iman Hasanov přijel z SAPIENZA Università di Roma, Italie, a na Centru nanotechnologií se zabýval technikou mikroskopování. V rámci stáže zdokonalil studium tenkých filmů s použitím mikroskopie atomárních sil (AFM) a spolupracoval s kolegy z Centra nanotechnologií na STEM Jeol mikroskopu s „in-situ“ korelační AFM jednotkou a příslušenstvím. Studentka Zeynep Aslan pokračuje na Centru nanotechnologií ve své roční stáži na tématice nanočástic stříbra připravovaných biotechnologickými postupy.

Vloženo: 22. 10. 2021
Útvar: 9360 - Centrum nanotechnologií