Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Doktorand Saeid Mehveri spolupracuje s CNT na své disertační práci.

Doktorand Saeid Mehveri spolupracuje s CNT na své disertační práci.
Doktorand Saeid Mehveri spolupracuje s prof. Gražynou Simha Martynkovou na své disertační práci zabývající se syntézou Cu nanodrátků pro aplikaci v nanosenzorech.

Saeid Mehvari, doktorand strojního inženýrství z Northumbria University v Newcastlu, Velká Británie, realizuje část svého doktorského výzkumu na Centru nanotechnologií, CEET, VŠB-TUO pod vedením prof. Gražyny Simha Martynkové v jejím týmu Laboratoře technologie a struktury nanomateriálů. Rostoucí poptávka po vysoce výkonných materiálech v tomto světě povzbudila tento tým k provedení komplexního experimentálního a simulačního výzkumu elektricky vodivých flexibilních kompozitů složených z měděných a stříbrných nanoobjektů.

“Svou doktorskou práci řeším pod vedením Dr. Yolandy Sanchez Vicente, prof. Khalida Lafdiho a Dr. Sergia Gonzaleze Sancheze z NU a je zaměřena na syntéze nanodrátů pro aplikace v senzorech“ vysvětluje Saeid. „Spolu se svými vedoucími jsme se rozhodli pro mou tříměsíční stáž v Centru nanotechnologií, CEET, VŠB-TUO, protože vaši odborníci a vaše kvalitně vybavené laboratoře pomohou můj výzkum posunout dál k lepšímu. Proto na CNT syntetizuji použitelné měděné a stříbrné nanodráty jako plniva vodivých flexibilních kompozitů. Tyto kompozity fungují jako základní materiály inteligentních tkanin v senzorických aplikacích“ dodává Saeid.

Vloženo: 2. 1. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9360 - Centrum nanotechnologií
Zpět