Slavnostní poklepání základního kamene nového polygonu CEETe

V kampusu VŠB-TUO, mezi budovami univerzitní mateřské školy a IET, vyroste Centrum energetických a environmentálních technologií explorer. Slavnostní poklepání základního kamene se uskuteční v pátek 18. února 2022 v 10 hod. v prostoru za budovou IET.

Slavnostní poklepání základního kamene se uskuteční v pátek 18. února 2022 v 10 hod. v prostoru za budovou IET a proběhne za účasti náměstka ministra průmyslu a obchodu Mariana Piechy, hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka, primátora města Ostravy Tomáše Macury, rektora VŠB-TUO Václava Snášela, ředitele CEET Stanislava Mišáka a dalších hostů.

Pod jednou střechou, v jednotlivých modulech, obsáhne technologie vyvinuté pracovníky vědeckých center VŠB-TUO, které budou moci využít firmy pro snazší přechod od energetiky založené na využívání fosilních zdrojů k čisté energii. Projekt, který je ukázkovým příkladem propojení akademické a aplikační sféry, má přispět k transformaci energetiky nejen v Moravskoslezském kraji, ale i jinde v tuzemsku. Náklady dosáhnou zhruba 350 milionů korun, CEETe má být plně v provozu v září příštího roku.

Vizualizace CEETe:

Vloženo: 14. 2. 2022