Návštěva delegace zástupců výzkumných organizací z Korejské republiky

Delegace zástupců výzkumných organizací z Korejské republiky navštívila 5.4.2022 CEET-Centrum ENET.

Návštěva se uskutečnila v rámci projektu "Knowledge Sharing Program", což je společný projekt České a Korejské republiky. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava je jednou ze dvou výzkumných institucí, která se projektu za českou stranu účastní.

V rámci návštěvy byla realizována aktivita s názvem "KSP Policy Seminar and In-depth study", jejímž cílem je vzájemná informovanost o aktuálních problémech v oblasti energetiky. Kromě specializovaných prezentací zástupců jednotlivých stran proběhla v Technologickém centru Ostrava i exkurze, během které byly prezentovány jednotlivé technologie, kterými CEET-Centrum ENET disponuje.

V rámci dalších aktivit při řešení projektu se bude konat workshop pod záštitou Korea Development Institute v Soulu. Zástupci obou řešitelských týmů se dohodli na dalších společných aktivitách se zaměřením na společné publikace a přípravu společného projektu v dotačním titulu TAČR Delta.

Vloženo: 22. 4. 2022
Útvar: 9390 - Centrum energetických a environmentálních technologií