Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 23. 9. 2023!

K rozvoji spolupráce by mohla přispět stáž na madridské univerzitě

K rozvoji spolupráce by mohla přispět stáž na madridské univerzitě
Zkušenosti zahraničních kolegů ohledně výzkumu částečných výbojů v energetice sbíral během své týdenní stáže na Univerzitě Karla III. v Madridu Ondřej Kabot z Centra ENET, jedné ze součástí Centra energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO. V budoucnu by spolupráce mohla vyústit ve společný výzkumný záměr či publikaci.

Již z dřívějška jsem věděl, že kolegové z Univerzity Karla III. se problematice částečných výbojů věnují. Mým úkolem bylo seznámit se s jejich postupy a metodami a sdílet s nimi zkušenosti a výsledky, jichž jsme dosáhli u nás. Cílem je vzájemnou spoluprací dosáhnout lepších výsledků a v budoucnu vytvořit společnou publikaci či rozvíjet jinou formu spolupráce,“ uvedl Kabot, který zahraniční pobyt absolvoval v rámci Doktorské grantové soutěže.

Kromě rozšíření znalostí v daném oboru uvítal i možnost poznat zázemí zahraniční univerzity. „Byl to zajímavý pohled na to, jak funguje univerzita jinde, jaké tam mají laboratoře či jaké podmínky mají studenti a podobně,“ doplnil doktorand a junior researcher Centra ENET. 

Doktorská grantová soutěž (DGS) je vyhlašována na podporu vědecko-výzkumných projektů řešených studenty doktorských studijních programů VŠB-TUO v prezenční formě studia.

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: Ondřej Kabot

Vloženo: 23. 9. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9370 - Centrum ENET
Zpět