Díky kombinaci těchto technologií předpokládáme energetický výnos cca 83 000 kWh ročně s pomocí 473 ks solárních panelů, kde hlavním přínosem je jednoznačně snížení emisí CO2 na 40 000kg/rok.
Mezi další přínosy pak patří snížení nákladů na energii, snížení uhlíkové stopy, zajištění spolehlivosti napájení z lokálních výrobních zařízení, schopnost samostatného provozu, start ze tmy, hladké přechody síť – Ostrov – síť, stabilizace napětí a frekvence, vyhlazování nestabilní dodávky z obnovitelných zdrojů nebo zátěží.
Protože jsou technologie všech tří technologických lídrů v oblasti akumulace propojeny v budově CEETe, bylo místo setkání čínské delegace více než jasné.
Diskuze se vedla směrem k představení technického řešení a konkrétní aplikace systému. Dále byla diskutována technická a bezpečnostní omezení těchto technologií, instalace a základní nastavení systému a systémových funkcí, konzultace nad preventivními opatřeními a aktualizací firmwaru pro hladký chod všech technologií.
Celý program byl veden ředitelem Centra ENET doc. Ing. Lukášem Prokopem, Ph.D., který setkání hodnotí jako velmi vydařené.