Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Čínská delegace zástupců firem Sinexel, Pylonetch a Schneider Electric se sešla na zasedání v technickém polygonu CEETe

Pro akumulaci elektrické energie v budově CEETe, která je v hlavní míře vyrobená z obnovitelných zdrojů, využívá Centrum ENET technologii firmy Pylontech, pro akumulaci elektrické energie v bateriích a střídače firmy Sinexel. Schneider Electric je potom dodavatel celého řídicího systému.

Díky kombinaci těchto technologií předpokládáme energetický výnos cca 83 000 kWh ročně s pomocí 473 ks solárních panelů, kde hlavním přínosem je jednoznačně snížení emisí CO2 na 40 000kg/rok.   
Mezi další přínosy pak patří snížení nákladů na energii, snížení uhlíkové stopy, zajištění spolehlivosti napájení z lokálních výrobních zařízení, schopnost samostatného provozu, start ze tmy, hladké přechody síť – Ostrov – síť, stabilizace napětí a frekvence, vyhlazování nestabilní dodávky z obnovitelných zdrojů nebo zátěží.  


 
Protože jsou technologie všech tří technologických lídrů v oblasti akumulace propojeny v budově CEETe, bylo místo setkání čínské delegace více než jasné.
Diskuze se vedla směrem k představení technického řešení a konkrétní aplikace systému. Dále byla diskutována technická a bezpečnostní omezení těchto technologií, instalace a základní nastavení systému a systémových funkcí, konzultace nad preventivními opatřeními a aktualizací firmwaru pro hladký chod všech technologií. 


 
Celý program byl veden ředitelem Centra ENET doc. Ing. Lukášem Prokopem, Ph.D., který setkání hodnotí jako velmi vydařené. 

Vloženo: 14. 5. 2024
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9374 - Inteligentní sítě
Zpět