Platnost příspěvku skončila 29. 3. 2011!

Přednáška Dr. Allan Astrup Jensen na téma HBCDD nebo-li HBCD

29. 3. 2011
 Aula VŠB-TUO (NA2)

Přednáška bude zaměřena na problematiku bromovaných retardátorů hoření, konkrétně hexabromocyklododekanu (HBCDD nebo-li HBCD), který se používá zejména jako součást polystyrénových izolací. HBCDD je látka lipofilní, perzistentní, kumuluje se v potravním řetězci a jsou pozorovány její vzrůstající koncentrace jak v lidských tkáních, tak i u volně žijících živočichů. Rizika této HBCDD zohledňuje jak legislativa EU (REACH), tak Stockholmská úmluva. V přednášce budou diskutována zdravotní a environmentální rizika HBCDD.

Dr. Allan Astrup Jensen je organický chemik (1969 - Ph.D. na Univerzitě Kodaň), který má 40ti leté zkušenosti v oblasti environmentální chemie a toxikologie. V současné době pracuje jako ředitel výzkumu v Nordic Institute of Product Sustainability v Dánsku.

Datum 29.3.2011 od 10-12 hod

Vloženo: 21. 3. 2011