Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

5. Česko – polský doktorský seminář

Datum konání: 27. 11. 2015 Místo konání: VŠB-Technická univerzita Ostrava, Institut environmentálních technologií, zasedací místnost 3.04

V pátek 27. 11. 2015 proběhl v prostorách Institutu environmentálních technologií, VŠB-TUO již 5. Česko-polský doktorský seminář s názvem „Materiály, jejich charakterizace a použití v katalýze a fotokatalýze“.

Seminář zahájil prorektor pro vědu a výzkum VŠB-TUO prof. Ing. Petr Praus, Ph.D. Po té vystoupili v rámci 24 přednášek studenti doktorského studia z Jagellonské univerzity v Krakově, Univerzity Marie Curie-Skłodowské v Lublinu, Univerzity Pardubice a VŠB-TUO. Ve svých příspěvcích představili témata svých prací zaměřených na aplikace katalytických a fotokatalytických procesů při ochranu životního prostředí a produkci obnovitelných zdrojů energie. Byly diskutovány teoretické i praktické poznatky z oblasti výzkumu a podpořena vzájemná mezinárodní spolupráce. Semináře se zúčastnilo 42 osob, z toho 22 bylo z Polska.

Hlavními hosty byli:

• prof. Dr. hab. Andrzej Kotarba, prof. Dr. hab. Piotr Kustrowski a Dr. hab.Lucjan Chmielarz z Jagellonské univerzity v Krakově,
  • prof. Dr. hab. Janusz Ryczkowski z Univerzity Marie Curie-Skłodowské v Lublinu,
  • doc. Ing. Libor Čapek, Ph.D. z Univerzity Pardubice.

Dalšími účastníky z řad zahraničních hostů a studentů, působících na odborné stáži na IET, byli:

• Dr. María de los Milagros Ballari (Národní univerzita Littoral v Santa Fé, Argentina),
  • Ing. Pengwei Huo, Ph.D. (Univerzita Jiangsu, Čína),
  • Ing. Federico Salvadores (Národní univerzita Littoral v Santa Fé, Argentina),
  • Ing. Georgina Wu (Griffith univerzita v Brisbane, Austrálie).

Po ukončení semináře následovala prohlídka laboratoří Institutu environmentálních technologií. Program semináře je přiložen.

Seminář finančně podpořil prorektor pro vědu a výzkum prof. Ing. Petr Praus, Ph.D. v rámci  konsorcia PROGRES 3.

Vloženo: 1. 12. 2015
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií