Platnost příspěvku skončila 3. 11. 2021!

Mezinárodní nanotechnologická konference NanoOstrava 2021

7. ročník tradiční ostravské konference z oblasti nanotechnologií a nanomateriálů NanoOstrava 2021

V květnu letošního roku se konal sedmý ročník tradiční ostravské konference z oblasti nanotechnologií a nanomateriálů NanoOstrava 2021. Tato mezinárodní konference byla letos poprvé uskutečněná jako virtuální akce na platformě MSTeams, odborná náplň konference se však zvlášť nelišila od předchozích ročníků. V pěti vědeckých sekcích vystoupila řada světových odborníků působících v oblasti nanotechnologií, jako například prof. M. H. Rümmeli v současné době z Číny uznávaný odborník v oblasti nanouhlíkatých materiálů a elektronové mikroskopie nebo odborníci v oblasti nanomedicíny prof. Des R. Richardson z Austrálie a prof. J. Jampílek ze Slovenska. Další diskutovanou oblastí byla tématika energetiky se zaměřením na konverzi a ukládání elektrické energie, kde přednesl zvanou přednášku prof. T. Cetinkaya z centra pro výzkum baterií v Sakarya University, Turecko.

Konference se zúčastnilo 160 prezentujících autorů a hostů, a také desítka firem působících v oblasti nanotechnologií. Čtyřdenní akce byla zakončena slavnostním ceremoniálem s vyhlášením cen v rámci studentské soutěže v posterové sekci, kde byly oceněny práce M. Šutekové ze Slovenska, M. Volkov z Ruska a J. Trzcinska-Wencel z Polska. Účastníci konference mají vždy příležitost zúročit dále své výsledky prezentované na konferenci v podobě konferenčních článků, letos byly vybrány časopisy Materials Today: Proceedings a Nanomaterials a v konferenční monografii v podobě krátkých kapitol.

Příští ročník konference NanoOstrava se bude konat na jaře 2023 a věříme, že se s našimi často již tradičními účastníky shledáme osobně.

Vloženo: 3. 9. 2021
Útvar: 9360 - Centrum nanotechnologií