Národní centrum kompetence

Dne 30.11.2022 byly vyhlášeny výsledky druhé veřejné soutěže na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací Národní centra kompetence (TA ČR).

Do dvou podpořených projektů - Národní centrum pro energetiku II (řešitel CEET VŠB-TUO) a Národní centrum kompetence polymerních materiálů a technologií pro 21. století (řešitel Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně) je zapojen také náš institut. Tématem chemické recyklace plastů se budou zabývat kolegové z Laboratoře termochemických procesů. Laboratoř ochrany ovzduší bude zapojena do výzkumu katalyzátorů pro minimalizaci znečišťujících látek z vytápění domácností biomasou, Do výzkumu vodíkových technologií se studiem nových možností produkce a čištění vodíku se zapojí Laboratoř anaerobní digesce.

Vloženo: 1. 12. 2022
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií