1. Letní škola SAN4uel

15. 5. 2023, 9:00 - 17:00
 Dolní Vítkovice (DOV)
1. Letní škola SAN4uel
V rámci projektu SAN4fuel proběhne v Dolních Vítkovicích (DOV )Ostrava 1. Letní škola.

V pondělí  15. května se uskuteční 1st Summer School projektu SAN4fuel - Single atom based photo(electro)catalysts for green fuel, který odstartova právěl letos v březnu.

Projekt se věnuje využití převratného vědeckého postupu kdy chtějí vědci z CATRIN Univerzita Palackého v Olomouci a CEET  VŠB - Technické univerzity Ostrava spolu se dvěmi světově uznávanými univerzitami z Německa a Itálie s jeho pomocí vyvinout nové materiály pro získávání "zelené" energie nebo snižování emisí oxidu uhličitého v ovzduší a ukázat tak možnosti, jak ukončit závislost na fosilních palivech a v budoucnu zabránit možným energetickým a klimatickým krizím.

Více podrobností k projektu SAN4Fuel.

Program letní školy 1st Summer School je dostupný v příloze.

Vloženo: 12. 5. 2023
Kategorie:  Chystané akce