Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Na konferenci Energetika a životní prostředí se sejdou akademici i lidé z praxe

Na konferenci Energetika a životní prostředí se sejdou akademici i lidé z praxe
Vodíkové technologie a jejich začlenění do stávajícího teplárenského provozu, energetické využití odpadů a alternativních paliv, ekologizace energetických celků či technologie čištění spalin. To jsou jen některá z témat, jimiž se budou ve dnech 12. až 14. září zabývat účastníci mezinárodní odborné konference Energetika a životní prostředí 2022.

Setkání pořádá Výzkumné energetické centrum (VEC), jedna ze součástí Centra energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO, spolu s Fakultou strojní VŠB-TUO a pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Jakuba Unucky.

Odborná konference je vhodnou platformou pro sdílení poznatků a zkušeností v této oblasti. Je určena pro výzkumné a vývojové pracovníky, projektanty energetických zařízení, pracovníky měřicích organizací v energetice nebo například zástupce provozovatelů energetických celků. Prezentovány budou i zcela konkrétní záměry včetně plánu vodíkového údolí v Moravskoslezském kraji, připravované aktivity týkající se zavádění vodíkových technologií v Polsku nebo projekt čerpací vodíkové stanice na VŠB-TUO,“ uvedla členka organizačního týmu Kateřina Navrkalová.

Mezi diskutovanými tématy budou například i technologie výroby vodíku, kontejnerové řešení spalování odpadů záchyt těžkých kovů včetně rtuti v mokrém absorbéru i další technická řešení z oblasti ukládání vodíku a elektrické energie, mimo jiné i s ohledem na nové legislativní a environmentální požadavky.

Mezinárodní odbornou konferenci, která volně navazuje na ročníky pořádané v minulých letech, finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Další informace jsou dostupné zde

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV

Vloženo: 11. 9. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9340 - Výzkumné energetické centrum
Zpět