Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2024!

CEET VŠB-TUO připravil studii pro vznik největší FVE v Česku

CEET VŠB-TUO připravil studii pro vznik největší FVE v Česku
Centrum energetických a environmentálních technologií, jedno z výzkumných pracovišť VŠB – Technické univerzity Ostrava, připravilo pro Liberecký kraj studii největší fotovoltaické elektrárny v České republice.

Ta by měla vyrůst na území bývalého vojenského prostoru Ralsko na Českolipsku. Výkon elektrárny by měl být 104 megawattů. „Námi připravovaná studie obsahuje několik variant využití leteckého území letiště Ralsko. Zvažuje se jednak zastavení celého prostoru letiště, což je ta největší varianta, chystáme ale i další možnosti, například, že zůstane prostor v areálu pro volnočasové aktivity,“ říká Zdeněk Neufinger, zástupce ředitele Výzkumného energetického centra, jedné ze součástí CEET VŠB-TUO.

 

Fotovoltaická elektrárna o takové velikosti v Evropě není. „Jsme ve fázi studií, zkoumáme, jaká by měla být velikost FVE, jaké budou investiční náklady, jaké bude připojení,“ dodává Neufinger. Následovat bude územní, stavební a prováděcí projektová dokumentace, kterou také bude připravovat Výzkumné energetické centrum CEET VŠB-TUO.

Zdroje fotografií:

Vizualizace FVE – CEET VŠB-TUO

Fotka FVE – fotobanka Shutterstock

Vloženo: 15. 3. 2023
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět