Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 15. 10. 2023!

Podpořte Oldřicha Motyku v popularizační soutěži Český VŠEVĚD

V květnu odstartoval druhý ročník popularizační soutěže Český VŠEVĚD, který stejně jako v loňském roce pořádá tým Noci vědců. A Oldřich Motyka se může dostat do finále! Pojďme ho podpořit.

Mgr. Oldřich Motyka, Ph.D. 

Centrum energetických a environmentálních technologií
Hornicko-geologická fakulta

Co za tajemství nám prozrazují rostliny? Co a jak nám tito zelení introverti můžou říct o světě kolem nás? Co nám například prozrazují o znečištění životního prostředí? Zdá se, že více než dost! Stačí jen pokládat správné otázky.

A přesně to umí Oldřich Motyka, biolog vyučující environmentální inženýry a nanotechnology na VŠB - Technické Univerzitě Ostrava. Pracuje v oboru výzkumu znečištění životního prostředí a hodnocení jeho vlivu na organismy (zejména rostliny) a lidské zdraví, biomonitoring a bioindikaci. Konkrétně je zaměřen na problematiku nanomateriálů v životním prostředí. Popularizace vědy patří mezi jeho největší vášně, protože rád mluví o tom, co považuje za důležité

Hlasovat můžete zde.

Finálový večer pak proběhne ve středu 6. prosince v Ostravě, a to v komorním sále Fakulty umění Ostravské univerzity. 

Děkujeme všem za podporu a velký dík patří i dalším reprezentantům VŠB-TUO: Jiřímu Horákovi/SMOKEMANovi, Tomáši Novákovi a Martinu Trčkovi. 

Vloženo: 11. 10. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět