Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Business Tour a transformace Moravskoslezského kraje

Business Tour a transformace Moravskoslezského kraje
Ve dnech 7. a 8. listopadu 2023 se v Moravskoslezském kraji konalo významné ekonomické fórum, které přivedlo do regionu více než dvacet francouzských členů Francouzsko-české obchodní komory (FČOK). Tato dvoudenní událost měla za cíl představit hostům z Francie obchodní příležitosti a transformaci průmyslu v tomto regionu.

První den fóra byl zahájen uvítacími projevy od významných hostů. Prezident FČOK, Roland Bourgeois, zdůraznil důležitost podobných akcí pro rozvoj obchodních vztahů mezi zeměmi. Velvyslanec Francie v České republice, J.E. Alexis Dutertre, poděkoval za přátelské vztahy mezi oběma zeměmi a zdůraznil společný zájem o obchodní spolupráci. Hejtman Moravskoslezského kraje, Jan Krkoška, představil region a jeho rozvojové projekty. Primátor města Ostrava, Jan Dohnal, se zaměřil na technologický potenciál města.

Diskuse se soustředily na transformaci místního průmyslu a jeho adaptaci na nové technologie. Kateřina Kupková, viceprezidentka Svazu Průmyslu a Obchodu, představila důležitou roli průmyslových komor v podpoře transformace.

 

Zvláštní pozornost byla věnována také úloze univerzit v regionu, zejména VŠB-TUO. Fórum zahrnovalo také exkurzi na nový polygon CEETe, kde hosty přivítal prof. Stanislav Mišák, ředitel CEET VŠB-TUO. Zde byly představeny nové technologie umístěné na polygonu, což bylo pro návštěvníky zajímavým a inspirativním zážitkem.

Druhý den byl zahájen setkáním s hejtmanem Moravskoslezského kraje, primátorem Ostravy a viceprezidentkou Svazu Průmyslu a Obchodu. Diskutovalo se o klíčových tématech, včetně vzdělávání, transformace regionu, nových materiálů a udržitelných energetických řešení.

Důležitou součástí programu byla také návštěva vybraných členských společností FČOK, včetně Veolie, Bonatrans a Cylinders Holding. Tato setkání umožnila přímý kontakt s klíčovými osobnostmi a firmami v regionu. Tato událost potvrzuje důležitost mezinárodní spolupráce a podporu obchodních vztahů mezi Českou republikou a Francií.

Text: Ing. Zuzana Wrbková, marketing a PR manažerka CEET

Vloženo: 9. 11. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9390 - Centrum energetických a environmentálních technologií
Zpět