Centrum nanotechnologií hostí zahraniční doktorandy

Centrum nanotechnologií hostí zahraniční doktorandy z Institute of Palymer Science and Technolgy (ICTP-CSIC) v Madridu.

V laboratoři organických a hybridních materiálů Centra nanotechnologií v současné době pracují na problematikách svých doktorských prací dva doktorandi z Institute of Palymer Science and Technolgy (ICTP-CSIC) v Madridu. V rámci svých dlouhodobých pracovních stáží, zde Viktor Hevilla Tallavera připravuje polymery na bázi glycerolu a manitolu pomocí superkritické fluidní extrakce. Jeho kolegyně Carolinu Muñoz Núñez pomocí superkritické fluidní extrakce impregnuje a modifikuje svůj připravený polymer na bázi chitosanu pomocí esenciálních olejů.

Jejich návštěvu rovněž podpořila vedoucí oddělení maktromolekulárního inženýrství, ICTP-CSIC paní dr. Marta Fernández García, se kterou se pracovníci Centra nanotechnologií mohli setkali v minulém roce.

S kolegy ze Španělska máme dlouholetou intenzivní spolupráci v oblasti polymerního výzkumu díky paní ředitelce prof. Plaché. V rámci spolupráce dochází k pravidelným vzájemným návštěvám.

Vloženo: 10. 3. 2022
Útvar: 9360 - Centrum nanotechnologií