Platnost příspěvku skončila 23. 3. 2023!

Few Considerations on the Current Engineering

22. 3. 2023, 9:00 - 10:30
 Posluchárna B1
Few Considerations on the Current Engineering
Jakým směrem se ubírá současné inženýrství? Přednáška a debata s významným zahraničním odborníkem prof. Peterem Filipem.

Vážené kolegyně a kolegové, studentky a studenti,

dovolujeme si vás všechny touto cestou co nejsrdečněji pozvat na přednášku významného zahraničního odborníka prof. Petera Filipa, která se uskuteční dne 22. 3. 2023 v 9:00 hod v místnosti B1. Tématem přednášky bude Few Considerations on the Current Engineering.

Věříme, že toto setkání může být zajímavé a inspirativní pro zaměstnance a studenty Fakulty materiálově-technologické napříč odbornostmi.

Těšíme se na setkání s vámi!

Peter Filip, PhD, DSc
Professor
School of Mechanical, Aerospace and Materials Engineering
College of Engineering, Computing, Technology and Mathematics
Southern Illinois University at Carbondale
Carbondale, IL 62901
USA

Profesor Filip působí a vyučuje v oblastech frikční materiálů, nanotechnologií, materiálového inženýrství a biomateriálů na několika institucích v USA, Evropě a Asii. Působil jako ředitel Centra pro pokročilá třecí studia sponzorovaného NSF, konzultant a soudní znalec, je spoluautorem více než 500 vědeckých publikací, vedl více než 100 studentů a prováděl výzkum sponzorovaný 92 průmyslovými partnery a sedmi vládními agenturami v USA, Evropě a Asii. Je členem mnoha výborů, např. ASTM a SAE International Standardization Committees, Eurobrake a SAE Brake Colloquium. Prof. Filip přednesl 31 zvaných/klíčových přednášek a získal řadu mezinárodních ocenění. V současné době spoluorganizuje a předsedá materiálovým sekcím na setkáních SAE a Eurobrake, International Forum on Sliding Friction and Vibration a je bývalým předsedou kongresu Wear of Materials.

49.833697N; 18.163544E
Vloženo: 14. 3. 2023