Vývoj a testování baterií na studijní stáži v Turecku

Na vývoji bezpečnějších prototypů baterií spolupracují vědci z CNT a také PhD studenti Nanotechnologií se svými kolegy v Turecku.

Dlouhodobá spolupráce Centra nanotechnologií CEET VŠB-TUO se Sakarya Univerzitou v Turecku pokračuje zapojením vědců do projektu Refresh – EnergyLab. V současné době na Strojní fakultě Sakarya Univerzity, přesně v centru pro výzkum Li-baterií LIPGUM, uskutečňují studijní stáž tři studenti doktorského studijního programu Nanotechnologie. Lukáš Plesník, Vít Kubáň a Sajjan Sathish se podílejí na výzkumu částí all-solid -state baterií a hlavně na jejich testování.

Studenti Gražyny Simha Martynkové a Karly Čech Barabaszové mají příležitost pracovat v mezinárodním prostředí laboratoře T. Cetinkaya a získat tak výsledky pro svoje disertační práce. V současné době probíhá výzkum unikátního bateriového separátoru a pevného elektrolytu připraveného částečně z udržitelných materiálů.

Zapojením vědců ze LIPGUM centra do výzkumu na Centru nanotechnologií bude posílena důležitá část ve výzkumu, a to testování baterií pro vývoj bezpečnějších prototypů.

Vloženo: 6. 10. 2023
Útvar: 9360 - Centrum nanotechnologií