Slavnostní vyhlášení nejlepších prací ze Dne doktorandů

Nejlepší práce ze Dne doktorandů byly vyhlášeny na Vědecké radě FMT.

V měsíci červnu pořádala Fakulta materiálově-technologická pro studenty doktorského studia Den Doktorandů. Smyslem každoročně pořádané konference je vytvořit pro studenty PhD studia prostor pro prezentaci a sdílení svých poznatků z výzkumných a vědeckých aktivit.

PhD studenti měli na této akci možnost prezentovat svůj výzkum ve třech sekcích před odbornou komisí. První sekce spojovala oblasti Chemické metalurgie, Chemického a environmentálního inženýrství, Nanotechnologií a Procesního inženýrství. Druhá sekce byla zaměřena na Materiálové vědy a inženýrství, Metalurgie, Metalurgické technologie a Tepelnou techniku a paliva v průmyslu. Poslední sekce se zabývala oblastí Řízení průmyslových systémů.

Z každé sekce následně komise vybrala nejlepší prezentovanou práci a vítězové byli slavnostně vyhlášeni na Vědecké radě Fakulty materiálově-technologické, která zasedala minulý týden.

V první sekci byl oceněn student Ing. Pavel Czernek (studijní program Nanotechnologie), který pod vedením své školitelky prof. Daniely Plaché prezentoval práci na téma Flower-like carbon coating on carbon spheres by chemical vapor deposition with overpressure. V druhé sekci byla oceněna studentka Ing. Martina Bašistová (studijní program Metalurgické technologie), která prezentovala práci na téma Key factors influencing the dilatation of silica sands. Jejím školitelem je pan doc. Petr Lichý. Posledním oceněným je student Ing. Miloslav Bečka ze sekce Řízení průmyslových systémů, který představil svou práci na téma Usage of camera systems in industrial environment, školitel doc. Robert Frischer.

Všem vítězům gratulujeme.

Vloženo: 11. 10. 2023