Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Proběhl webinář aLIFEca

Proběhl webinář aLIFEca
Dne 13. 6. 2023 uspořádalo konsorcium projektu aLIFEca koordinovaného Centrem ENET, CEET VŠB-TUO mezinárodní webinář aLIFEca, kde se diskutovalo o tématu posuzování životního cyklu v automobilovém průmyslu.

Tým aLIFEca představil výsledky projektu a svůj unikátní masivní otevřený online kurz MOOC aLIFEca. Na mezinárodní úrovni panuje shoda, že dopady dopravních systémů na životní prostředí lze skutečně analyzovat a porovnávat pouze na základě posouzení životního cyklu, které zahrnuje výrobu, provoz a zpracování různých zařízení po skončení jejich životnosti. Pozvání na webinář přijali také přidružení partneři projektu aLIFEca: Petr Dolejší, ředitel pro udržitelnou dopravu v oblasti mobility, Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) a Jakub Štolfa, prezident Automotive Skills Alliance.

Petr Dolejší představil agendu dekarbonizace z pohledu automobilového průmyslu a Jakub hovořil o Paktu pro dovednosti - evropské strategické spolupráci v oblasti agendy dovedností v automobilovém ekosystému. V sekci odborných přednášek byly představeny analýzy LCA v MOOC aLIFEca. Kromě ní Aleksander Damyanov z Green NCAP's představil LCA Interactive Tool pro optimalizaci spotřebitelských rozhodnutí pro automobily, Gregor Sierpinski ze Slezské technické univerzity přednesl poznámky o proekologickém chování cestujících a Stefano Puricelli z Politechnico di Milano o biopalivech pro osobní automobily.

 

Vloženo: 15. 6. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9390 - Centrum energetických a environmentálních technologií
Zpět