Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2023!

Na roli katalyzátorů ve výrobních procesech se zaměří workshop s účastí CEET

Na roli katalyzátorů ve výrobních procesech se zaměří workshop s účastí CEET
Společnost ORLEN UniCRE pořádá dne 22. listopadu workshop s názvem Role katalyzátorů pro zvýšení efektivity chemických výrob. Mezi prezentujícími nebudou chybět ani zástupci Centra energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO – Pavel Leštinský z Institutu environmentálních technologií (IET) a Radek Zbořil z Centra nanotechnologií.

Katalyzátory se využívají u více než 90 procent chemických procesů, jejich role je tudíž klíčová. Na workshopu se mimo jiné bude hovořit i o tom, jak katalýza může přispět k udržitelnosti a naplnění cílů Green Deal,“ uvedla za pořadatele Silvie Nikolová z ORLEN UniCre.

Vedoucí Laboratoře termochemických procesů IET Pavel Leštinský, který se ve svém výzkumu zabývá také katalytickou pyrolýzou, vystoupí s prezentací s názvem Potenciál termokatalytické pyrolýzy plastů pro udržitelnou budoucnost. Jeho kolega Radek Zbořil, který v CNT vede Materiálově-environmentální laboratoř, představí některé nové materiály v heterogenní katalýze.

 „V současné geopolitické situaci a související energetické krizi nemá Evropská unie jinou možnost než hledat cesty, jak snižovat náklady na průmyslové výroby a maximálně využívat nové zelené technologie a materiály, které nás zbaví závislosti na energetických a surovinových zdrojích z Ruska,“ uvedl Zbořil.

Zájemci o účast na workshopu z řad studentů by měli do 16. listopadu kontaktovat Silvie.Nikolova@orlenunicre.cz kvůli vyhotovení vstupní karty do areálu. 

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Foto: ORLEN UniCRE

Vloženo: 10. 11. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9360 - Centrum nanotechnologií
Zpět