Pokročilá analýza šedé vody ve spolupráci s firmou VODASERVIS s.r.o.

Minulý týden byla úspěšně dokončena spolupráce mezi výzkumnou skupinou Úprava a analýza vod (Institut environmentálních technologií) a společností VODASERVIS s.r.o. v rámci programu Inovační vouchery.

Projekt se zaměřoval na dlouhodobý monitoring chemického složení a mikrobiální kontaminace šedé vody v obytném objektu. Vedle standardních parametrů znečištění byly analyzovány také mikropolutanty, což zahrnuje látky obsažené v repelentech, tenzidy používané při praní, musk sloučeniny a komponenty čistících prostředků.

Na základě provedených analýz bude možné optimalizovat strategie pro efektivní využití a recyklaci šedé vody, což může vést k udržitelnějšímu hospodaření s vodními zdroji v městských oblastech. Výsledky výzkumu přinášejí nové poznatky pro zlepšení technologií úpravy šedé vody, zejména z hlediska odstranění mikropolutantů, které dosud nebyly v běžných procesech čištění dostatečně zohledněny.

Webové stránky firmy VODASERVIS s.r.o. zde.

Vloženo: 7. 10. 2024
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií