Kick off meetingem odstartoval mezinárodní projekt Circular solutions for keeping food waste out of Central Europe's schools

Kolegové z výzkumné skupiny Biochemické procesy Dr. Kateřina Chamrádová a Dr. Panagiotis Basinas se zúčastnili Kick off Meetingu k mezinárodnímu projektu Circular solutions for keeping food waste out of Central Europe's schools (foodCIRCUS), který se konal ve Vídni ve dnech 6.6.-7.6.2024.

Dr. Kateřina Chamrádová prezentovala výzkumné pracoviště IET s důrazem na zkušenosti procesu anaerobní digesce různých typů odpadů se zaměřením na odpady ze školních jídelen.

Dr. Panagiotis Basinas představil úkoly v projektu foodCIRCUS, které budou realizovány na pracovišti IET ve výzkumné skupině Biochemické procesy, a poskytl informace o průběhu výzkumných činností, které budou provedeny pro úspěšnou realizaci projektu. Dr. Basinas je v projektu foodCIRCUS lídrem WP 2 Food Waste Treatment, aktivity 2.3 Biogas from food waste. Mezinárodní projekt byl získán za podpory Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027, Programme priority P2 - Cooperating for a greener central Europe.

Vloženo: 7. 6. 2024
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií