Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Odkrýváme inovace v udržitelnosti energetických zdrojů

Přinášíme vysoký standard výzkumu a vývoje v oblastech transformace vstupních surovin

CENET - Centrum ENET

Svou výzkumnou, vývojovou a inovační činností uskutečňujeme řešení v oblasti transformace vstupních surovin, zejména odpadů a alternativních paliv, na využitelné formy energie a jejich následné efektivní využití.  

Cílem je výzkum a vývoj v oblasti obnovitelných energetických zdrojů bez škodlivých vlivů na životní prostředí, které zahrnují nové technologie dopravy a zpracování energetických surovin, jejich efektivní energetickou transformaci a moderní řešení tzv. mikrogridů elektrické i tepelné energie s využitím akumulace. 

To vše spojením sil čtyř tématicky rozdělených výzkumných skupin. 

Aktuality
Vývoj softwarového řešení umožní efektivní řízení soustav nabíjecích stanic pro flotily elektromobilů
28. června | Kooperací centra ENET, firmy SMARTEV CDS s.r.o. a CDS CARS s.r.o. vznikají analytické nástroje pro efektivní přechod k elektromobilitě, který bude sloužit k rozvoji udržitelné dopravy a to zejména tam, kde podniky disponují flotilami firemních elektromobilů. Pro takové software přinese nejen analýzu, ale i optimalizaci dat pro vyhodnocení stavu automobilů z hlediska prioritizace nabíjení, ale i jízdních údajů každého vozidla.
CEETe a kampus VŠB-TUO budou předlohou pro vznik pozitivně energetických městských čtvrtí
31. května | Vytvoření a nasazení nového digitálního dvojčete pozitivně energetické městské části, které umožní monitorování, vizualizaci a řízení energetických toků ve zvolené oblasti v reálném čase, je úkolem mezinárodního konsorcia projektu ExPEDite z programu Horizon Europe. Pro projekt koordinovaný Technickou univerzitou v Rize budou klíčové zkušenosti, jež vědci z VŠB-TUO získali díky CEETe a budou je dále rozšiřovat v rámci univerzitního kampusu.
Gratulujeme 9 úspěšným absolventům kurzu Technik diagnostik elektrických zařízení
27. května | Po dvou intenzivních měsících jsme završili kurz Technik diagnostik elektrických zařízení. A máme rovnou 9 úspěšných absolventů, kteří si z kurzu odnáší nejen hodnotné informace, zkušenosti z praktických ukázek, ale i certifikát o absolvování kurzu.