Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB-TUO připravuje výstavu o energetice

Centrum energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO připravuje ve spolupráci s německou ambasádou a FRAUNHOFER INNOVATION PLATFORM výstavu Energy in Transition – Powering tomorrow. Výstava je putovní a na půdě největší univerzity v Moravskoslezském kraji bude k vidění od 16. do 26. října 2023.

Vernisáž k výstavě proběhne 17. října ve 14 hod. v budově kruhových poslucháren (budova C) a zúčastní se jí řada vzácných hostů. Vedle rektora VŠB-TUO Václava Snášela a ředitele Centra energetických a environmentálních technologií Stanislava Mišáka vystoupí také Anne Glumm z německé ambasády v Praze, Vladislav Kolarik, zástupce ředitele z FIP-AI@VSB-TUO.

Cílem výstavy je vhled veřejnosti do globálního dialogu o energetické transformaci. „Výstava je rozdělena do několika částí a ukáže, jak celou problematiku vnímají vlády jednotlivých států, jak společnost, jak soukromý sektor nebo vědecká či akademická obec,“ vysvětluje organizátor výstavy Marcel Šihor.

Málokomu unikla snaha světa o omezení nárůstu globální teploty, což s sebou nese výrazné snížení emisí ze zemědělství, průmyslu, dopravy a mnoha dalších odvětví do roku 2050. Dosáhnout toho můžeme prostřednictvím globálního energetického přechodu. „Je třeba, aby svět využíval energie co nejefektivněji. Ukážeme energii získanou z větru, slunce, geotermálního tepla nebo moře, představíme, jak můžeme energii skladovat až do doby, než je skutečně potřebná anebo otevřeme téma nových energetických příležitostí,“ zve na výstavu ředitel Centra energetických a environmentálních technologií Stanislav Mišák.

Energetika je jednou z klíčových vědecko-výzkumných oblastí VŠB – Technické univerzity Ostrava. Vědci řeší vysoce aktuální témata, která jsou potřebná nejen pro region, ale i stát a Evropskou komisi, neboť reflektují strategii Green Deal.

Vloženo: 12. 10. 2023
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět