Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Návštěva na University of Nevada, Reno (USA)

Návštěva na University of Nevada, Reno (USA)
Ve dnech 22.-29.8.2022 navštívila ředitelka Institutu environmentálních technologií prof. Ing. Lucie Obalová, Ph.D. a vedoucí týmu Laboratoře heterogenní fotokatalýzy prof. Ing. Kamila Kočí, Ph.D. Univerzity of Nevada v Renu (USA).

V rámci návštěvy představily Centrum energetických a environmentálních technologií VŠB-TUO, diskutovaly současné i budoucí výzkumné záměry a plány Institutu environmentálních technologií a možnosti bližší spolupráce s prof. Manoranjanem Misrou z Fakulty chemického a materiálového inženýrství, jehož tým se zaměřuje na environmentální aplikace a nanomateriály. Studentům i vědeckým pracovníkům z nevadské univerzity byla nabídnuta také možnost využití Velké výzkumné infrastruktury ENREGAT.

Prof. Obalová a prof. Kočí se při své návštěvě setkaly také prof. Ing. Janem Procházkou, Ph.D., předním českým vědcem a vynálezcem, který je mezinárodní špičkou v oboru nanotechnologií, presidentem České společnosti pro aplikovanou fotokatalýzu (ČSAF) a ředitelem společnosti Advanced materials-JTJ s.r.o., která vyrábí nátěry FN NANO® fungující na principu fotokatalýzy. Tyto materiály pomáhají čistit města od látek znečišťujících ovzduší.

https://www.unr.edu/

Vloženo: 31. 8. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií
Zpět