Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 25. 4. 2024!

Květnový webinář FIP Academy bude ve znamení udržitelné energie

Květnový webinář FIP Academy bude ve znamení udržitelné energie
Inovace pro udržitelnou energii budou společným jmenovatelem obou přednášek květnového online odborného semináře FIP Academy, který se uskuteční 4. května. Jeho hosty budou Dieter Weise z Fraunhofer IWU a Martin Reli z Institutu environmentálních technologií, jedné ze součástí CEET VŠB-TUO.

Dieter Weise, který patří k pravidelným účastníkům FIP Academy, tentokrát vystoupí s přednáškou nazvanou Production for And with Renewable Energy. Během ní na praktických příkladech ukáže, jaké možnosti využívá Fraunhofer IWU a jak inovativní aplikace moderních výrobních technologií vedou k novým produktům v oblasti obnovitelného tepla. Fraunhofer IWU je jedním z více než 70 institutů Fraunhofer-Gesellschaft, která patří k největším organizacím pro aplikovaný výzkum a vývoj na světě. Fraunhofer IWU se specializuje na výzkum v oblasti strojírenství, technologií obrábění a tváření materiálů.

Martin Reli, vědecký pracovník na IET CEET VŠB-TUO, se zaměřuje na fotokatalýzu a její aplikace v různých oblastech. Fotokatalýza je proces, při kterém dochází k chemickým reakcím za přítomnosti fotokatalyzátoru a světelného záření, což umožňuje využití sluneční energie pro výrobu čisté energie. V prezentaci nazvané Photocatalysis as Promising Way for Solving Energy Crisis? Autor poukáže na výhody a nevýhody využití fotokatalýzy v různých oblastech, jako je výroba vodíku či redukce oxidu uhličitého.

Webinář se uskuteční od 14:00 v prostředí MS Teams, zájemci se mohou registrovat zde.

Text: Martina Šaradínová, PR specialista pro VaV
Ilustrační foto. Zdroj: archiv DW

Vloženo: 25. 4. 2023
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV + PhD Akademie
Zpět