Platnost příspěvku skončila 7. 9. 2023!

Art & Science 2023

7. 9. 2023, 9:00 - 19:00
 Kampus VŠB-TUO
Srdečně vás zveme na univerzitní festival Art & Science, který se uskuteční 7. září 2023. Dopolední program je určen středním školám a odpolední program studentům, zaměstnancům a absolventům VŠB-TUO.

VŠB – Technická univerzita Ostrava se v rámci svého vlastního festivalu Art & Science představí v jiném světle, a to nejen jako místo pro vzdělávání, vědu a výzkum, ale také jako místo kreativního myšlení s přesahem do umění a tvořivosti. Každý rok připravujeme jak odbornou, tak i uměleckou část programu, ty se přirozeně prolínají a navzájem doplňují.

Akce je určena zejména středoškolákům, kterým naši studenti a zaměstnanci představují vědu netradičním způsobem: těšit se mohou na komentované ukázky, technické dílny a soutěže, dále pak na umělecké workshopy, výstavy nebo koncerty hudebních hvězd z řad našich studentů, zaměstnanců i absolventů. Festival Art & Science organizujeme od roku 2015, zapojeny jsou do něj všechny naše fakulty i výzkumná a vědecká pracoviště. Dělat vědu je umění. Umění je někdy pěkná věda.

Program:

Hornicko-geologická fakulta připravuje řadu workshopů a komentovaných ukázek pro děti a dospělé. Těšit se můžete například:

• Výroba geošperků
  • Programování robotů
  • Nejzajímavější místa na světě pohledem družic
  • Využití odpadů z těžby
  • Hry s minerály
  • Poznávání surovin a jejich ložisek
  • Ukázka práce zeměměřiče
  • RecyklArt

Fakulta materiálově-technologická připravuje soutěže, kvízy, ukázky, workshopy a těšit se můžete i na výstavu:

• Alternativní výpal keramiky
  • Umění magnetických nanočástic
  • Výstava vozidel
  • Lití cínu
  • Výroba oceli
  • Komentovaná ukázka uměleckého kovářství AVEART

Fakulta strojní také připravuje zajímavý program:

• 3D tisk
  • Fluidní pražírna kávy
  • Pilotování závodního monopostu
  • Drony

Zahanbit se nenechala ani Ekonomická fakulta, která si připravila následující program:

• Ekonomie hrou

Rozhodně si nenechte ujít ani stánky Fakulty elektrotechniky a informatiky:

• Demonstrace využití elektronických systémů všude kolem nás
  • Kyvadlo malířem
  • Laser Game
  • Kvantové předávání klíčů
  • Vizuální experimenty
  • Holografická projekce

Do porubského kampusu zavítá také Fakulta bezpečnostního inženýrství:

• Výroba náušnic
  • Opilecké brýle
  • Laserová střelnice

Součástí festivalu bude i Centrum energetických a environmentálních technologií, které si pro vás přichystalo komentované ukázky z chemie, odpadů nebo nanotechnologií. Určitě navštivte také stánky Planetária Ostrava, Institutu tělesné výchovy a sportu nebo Kariérního centra. Pro zúčastněné z řad absolventů bude na místě Absolventská síť ALUMNI.

Vloženo: 3. 5. 2023
Kategorie:  Chystané akce