Návšteva dr. Ehsana Rezvaniho na Institutu environmentálních technologií

Dr. Ehsan Rezvani z University College Dublin přijal pozvání prof. Marka Rümmeliho a přijel na několikadenní návštěvu, jejíž převážnou část strávil na Institutu environmentálních technologií.

Během pondělního odpoledne se spolu s prof. Rümmelim setkali s ředitelkou IET prof. Lucií Obalovou. Po schůzce následovala komentovaná prohlídka našich laboratoří, kde byli doktoru Rezvanimu představeny nejen výzkumné směry jednotlivých skupin, ale také přístrojové vybavení infrastruktury ENREGAT.

V úterý 28.11. přednesl dr. Rezvani v zasedací místnosti IET přednášku na téma Two-dimensional nanomaterials: synthesis and electron microscopic and spectroscopic characterisation, v níž představil svůj výzkum zaměřený na přípravu nanomateriálů. Zbytek dne pak strávil prohlídkou prostor, v nichž bude v rámci projektu E-BEAM vybudována nová laboratoř skupiny prof. Rümmeliho, a také diskuzí o možné další spolupráci.

Vloženo: 28. 11. 2023
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií