O aktuálních tématech studovaných výzkumnou skupinou Průmyslová chemie se dozvěděli až v Itálii

Náš kolega Amer Inayat z výzkumné skupiny Průmyslová chemie přednesl dvě zvané přednášky na Università degli Studi dell'Insubria (Como, Itálie).

"Těším se na návrat do Itálie a je mi ctí, že mě na univerzitu v Como pozvali", říká Amer. Ten již v minulosti strávil nějaký čas na univerzitě v Bologni v rámci odborné stáže a s italskými kolegy stále rád a úzce spolupracuje.
V první ze svých přednášek s názvem "Catalysis for the abatement of plastic waste" Amer hovořil o aktuálním tématu, kterému se věnuje v rámci svého výzkumu v našem institutu. Ve druhé přednášce s názvem "About structural reactors: Monolithic foam catalyst supports in general and zeolite coated foam catalysts in particular" se zaměřil na téma přípravy strukturovaných katalyzátorů a jejich praktické využití. Velké zkušenosti s těmito katalyzátory získal Amer během svého působení na Univerzitě Friedricha Alexandra v Erlangenu-Norimberku (FAU) (Německo).

Vloženo: 4. 4. 2024
Útvar: 9350 - Institut environmentálních technologií